nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

:
 
Вітольд Ващиковський: Побудуймо власний «Бенілюкс»
12.11.2015 11:58

Головний кандидат на посаду міністра закордонних справ Польщі в новому уряді, вказав на головні пріоритети у зовнішній політиці .

Гість Польського радіо – Вітольд Ващиковський, депутат партії Право і справедливість, колишній віце-міністр закордонних справ та колишній віце-голова Бюро національної безпеки.

Минулого тижня ми довідалися, що майбутній польський уряд очолить Беата Шидло, а хто обиратиме членів до Кабінету міністрів? Бо дехто каже, що Беата Шидло буде прем’єр-міністром, а (глава партії ПіС – ред.) Ярослав Качинський призначатиме міністрів?

– Я це об’єднаю і скажу, що, здається, вони це робитимуть спільно. Це очевидне, що пані Беата Шидло призначена на посаду прем’єр-міністра, а пан Ярослав Качинський залишається лідером партії (Право і справедливість – ред.) і я не бачу проблеми з тим, щоб вони це робили спільно, це хіба очевидна справа. Якби мене призначили від партії на будь-яку посаду, напевно, багато питань я б консультував з Ярославом Качинським. Це головний політик нашої партії, її засновник та наставник. Тому я не вбачаю в тому проблеми, не розумію дискусій, які ведуться в окремих ЗМІ.

Ви будете призначені на посаду міністра закордонних справ у новому уряді?

– Це виявиться найближчими днями. Якщо я мав би в чомусь допомогти урядові, то треба це робити у тій галузі, в якій людина спеціаліст. А ви знаєте, що я займаюся питаннями зовнішньої політики та політикою безпеки держави.

А Ви б хотіли зайняти таку посаду в уряді Беати Шидло? Частина політиків вашої партії, після наради ПіС, що відбулася минулого тижня, сигналізувала незадоволення з приводу призначення на пост прем’єр-міністра пані Шидло. Адже, будучи членом уряду, треба мати довіру до його керівника і підтримувати його.

– Я не знаю, про яку ситуацію ви говорите. Я працюю з Беатою Шидло вже більше року. Я допомагав президенту Анджеєві Дуді у президентській кампанії, якою керувала пані Беата Шидло. (…) Я також служив допомогою під час цієї парламентської кампанії, під час зустрічей Беати Шидло з послами іноземних держав у Польщі та закордонними політиками. Я вважаю, що питання конкретної людини – важливе, але не вирішальне. Важливим є те, щоб мої компетенції були використані, і якщо хтось хоче ними скористатися, – будь-ласка, служу допомогою.

Під час передвиборчих дебатів Еви Копач і Беати Шидло, кандидатки на пост прем’єра відповідали, зокрема, на питання про виклики в міжнародній політиці, питання безпеки та цивілізаційні виклики, які перед нами стоять. На погляд експертів, якраз із відповіддю на ці питання не впоралися ні пані Копач, ні пані Шидло. Втім, я запитаю Вас. Якщо взяти до уваги події в Сирії та активність Росії на міжнародній арені, чи сьогодні можна назвати три головні виклики у міжнародній політиці для майбутнього уряду Польщі. Які Ви назвали б?

– (…) Перш за все – це безпека держави. Ми як народ маємо за собою тяжкий досвід, і ми повинні постійно піклуватися про свою безпеку. Слід пам’ятати, що безпека не дається раз і назавжди. Беручи до уваги факт, що поруч нас на сході маємо все ще не погашений російсько-український конфлікт, це головне питання. Ми вже кільканадцять років є членом Північноатлантичного альянсу, але виявляється, що в цьому Пакті є два рівні безпеки: один, кращий, для Західної Європи, і другий, гірший – для Східної Європи, для нашої частини Європи. І це є головне завдання на найближчі місяці, щоб зрівняти ці пороги безпеки. Я про це говорив не один раз: ми не вимагаємо жодних привілеїв, лише зрівняння цього статусу безпеки.

Чи для цього потрібні якісь письмові зміни, зміни у трактаті НАТО?

– Ні, для цього не потрібні зміни в трактаті, для цього потрібна зміна прийнятих раніше рішень. І не йдеться про стратегічну концепцію, але треба відкласти набік певні політичні заяви, наприклад ті, які були складені Росії 1997 року – вони вже не повинні зобов’язувати.

Ви говорите, зокрема, про постійні бази на території Польщі?

– Як би це не називати – військова присутність союзників на території Польщі потрібна, ця вимога не підлягає дискусії. Можемо дискутувати про характер чи спосіб цієї присутності – чи це має бути наступальна, чи захисна зброя – ми відкриті і про це ми можемо розмовляти. По-друге, ми мусимо відкрити наш регіон Центральної Європи для співпраці. Треба зробити коригування будови Євросоюзу. Сьогодні Євросоюз побудований таким чином, що його центр знаходиться у Західній Європі, в трикутнику Берлін – Париж – Брюссель, а ми є таким додатком, периферією – я маю на увазі не лише Польщу, а всю Центральну Європу. Ми прагнемо це змінити. Ми не хочемо бути таким транзитом між багатим Заходом та Росією з її сировиною. Ми мусимо приділити більше уваги тому, щоб будучи в ЄС, також зміцнити, об’єднати, інтегрувати цей регіон – і це не є євроскептицизм, це не є ідеї проти Європейського Союзу. Ми займаємося цим вже довгі роки разом з депутатами Європарламенту, Вишеградської групи, також політиками з Румунії та з України – думаємо про побудову Карпатського єврорегіону. І третє питання – це енергетика. Вона повинна нас унезалежнити від цих химерних та політизованих поставок зі сходу. Це є ці три питання, які треба негайно вирішувати.

Повернусь до другого питання – це має бути інтеграція всередині Євросоюзу?

– Це інтеграція в рамках Євросоюзу. Так як «Бенілюкс» сформувався на стороні Західної Європи, і є сильно інтегрованою структурою, так само вважаємо, що і в нашій частині Європи ми повинні бути більш інтегровані. Не для того, щоб бути якоюсь противагою для ЄС, але, щоб існував план «Б» на випадок, якби щось не вийшло з цією великою європейською інтеграцією. Щоб ми не залишилися роз’єднаним регіоном і не стали полем розіграшу для великих імперій.

Втім, куди відбудеться перший візит нової прем’єр-міністр – до Будапешта?

– Не знаю. Це залежить не так від односторонніх рішень, це буває збіжність різних факторів. На це має вплив міжнародний графік. Оскільки у нас новий уряд буде сформований наприкінці року, може бути так, що треба буде достосуватися до міжнародного порядку багатосторонніх зустрічей. Але можна передбачати, що першим буде візит у нашому регіоні, який простягається аж до Брюсселя.

Президент Анджей Дуда їде з візитом до Бухареста, де, звичайно, він зустрінеться з місцевою владою, але у середу візьме участь у зустрічі президентів країн Центрально-Східної Європи. Президент Польщі є співгосподарем цієї зустрічі. Чи, на ваш погляд, це дозволить якоюсь мірою поглибити співпрацю між країнами регіону і розробити спільну позицію, наприклад щодо війни в Сирії і безпеки в тому регіоні та щодо питання біженців?

– Звичайно, цей саміт був запланований раніше як один з етапів підготовки до великої події – саміту НАТО у Варшаві, який має відбутися влітку наступного року. Головним пунктом програми має бути саме підготовка до цього заходу та розмови про статус безпеки нашого регіону. Всі держави, які візьмуть участь у цьому саміті вимагають, щоб в регіоні були розміщені відділи НАТО. В принципі, єдиною країною, яка заявляє про готовість розміщення війська, є США. Кращою є ситуація Румунії, яка багато років тому погодилася на побудову антиракетного щита, на відміну від польського уряду Туска, – тому румуни опинилися в кращій ситуації. Але з приводу міжнародної ситуації, в центрі цього саміту, напевно, стоятиме питання російсько-українського конфлікту, питання іммігрантів, які напливають до Європи, також відносини ЄС і НАТО. Треба буде задуматися, в якому форматі вирішувати питання біженців, можливо, що про це повинні вирішувати регіони? Адже пам’ятаємо, що декілька тижнів тому країни Вишеградської групи зайняли зовсім іншу позицію в справі мігрантів, ніж значна частина ЄС. Треба повернутися до цього питання, бо те, що запропонувала Німеччина, є неприйнятним для Європи.

Це була розмова з колишнім віце-міністром закордонних справ, депутатом партії Право і справедливість, Вітольдом Ващиковським.

 

 

Польське Радіо 

 

 

 <<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa