nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

Політика
 
Активність російських спецслужб над Віслою
16.04.2018 16:27

Малосуттєві події, найчастіше інсценізовані: спалення прапора чи знищення пам’ятника, якісь бійки генерують ефекти, які мають інформаційний вимір.

У понеділок Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало особу, підозрювану у шпигунстві на користь Росії. Затриманий передавав інформацію про важливі газові контракти та рішення Польщі у справі газопроводу Nord Stream 2.

За інформацією Агентства внутрішньої безпеки, чиновник відомства енергетики передавав російським спецслужбам інформацію про стратегічні з точки зору інтересу Польщі, енрегетичні проекти, у тому, зокрема про майбутні дії польського уряду у справі газопроводу Nord Stream 2. Згодом ЗМІ в Польщі повідомили, що два із чотирьох витурених із Польщі співробітників російського посольства у Варшаві діяли під дипломатичним прикриттям, і насправді вони мали займатися розвідувальною діяльністю. Більше того, вони були наглядовими офіцерами затриманого Агентством внутрішньої безпеки співпрацівника Міністерства енергетики.

У зв’язку зі справою затримання на території Польщі особи, підозрюваної у шпигунстві на користь Росії, віце-прем’єр-міністр Ярослав Ґовін зазначив, що Росія проводить у Польщі широкомасштабну оперативну діяльність, і про це відомо не від сьогодні:

Я. Ґ: Якщо відомо, що російська сторона намагалася впливати на результат виборів у таких країнах, як США, Франція, то у нас немає жодних ілюзій, що російська розвідка проводить оперативну роботу на території Центрально-Східної Європи, зокрема в Польщі. Нинішні події підтверджують, що наші служби тримають руку на пульсі. Польська держава не є і не буде в цій справі беззахисною.

А отже, відомо, що російські служби є зацікавлені Польщею, тут виникає лише запитання, як сильне є це зацікавлення. Як наголошує Каміль Басай з Фонду «Безпечний кіберпростір», геополітичне розташування Польщі впливає на те, що російські спецслужби цікавляться Польщею у багатьох різних вимірах.

К.Б.: Тут є кілька суттєвих елементів, що пов’язані, наприклад, з енергетичною політикою, тобто з проектом Nord Stream 2 та активними діями Польщі, які мають зупинити реалізацію цієї інвестиції. Інша річ, це певна форма вплину на інформаційні середовища країни.

Зацікавлення російських спецслужб Польщею завжди зберігалося на високому рівні. Енергетика була основним об’єктом проникнення, але не лише, не менш суттєвим є сектор безпеки і захисту – вказує Мацєй Санковський з порталу Osluzbach.pl.

М.С.: Відколи ми є членом НАТО та ЄС – це зацікавлення ще зросло, втім, це добре видно на основі рішення про витурення співробітників російського посольства. У нас є кого видворяти, а якщо у нас є кого видворяти, це значить, що закацівлення російських спецслужб нашим простором є активне і високе. З усіх рапортів Агентства внутрішньої безпеки випливає один чіткий сигнал, що нашою безпосередньою загрозою в питанні шпигунської діяльності є Росія.

Експерт пояснює, чому енергетичний сектор Польщі має для росіян таке велике значення.

М.С.: Ми - транзитна країна, що веде на Захід. Росіяни завжди вважали нас своєю зоною впливу, у тому що стосується саме енерегетичного впливу. Варто звернути увагу, що незважаючи на багато років після змін, Балтійські країни, вже не кажучи про Білорусь, надалі залишаються у зоні енергетичного впливу, у тому сенсі, що навіть енергетичні системи не є залучені до європейської мережі. Отже, це підтверджує, що росіяни вважають цей сектор невралгічним. Тому й їхня активність на цьому полі є чимось природним.

Тому, як переконує в свою чергу Каміль Басай, Польща докладає зусиль заради диверсифікації джерел постачання газу.

К.Б.: Тут маємо проект Baltic Pipe, який, у певному сенсі, може протиставитися планам російського наступу, чи теж збереження монополії на поставки газу. Водночас, цей проект може допомогти нашим сусідам, Україні, у випадку, якщо б Росія намагалася використовувати енергетичний шантаж. А отже, причин, чому якраз цей сектор викликає таке велике зацікавлення росіян – є дуже багато.

Експерти наголошують, що протягом останніх років польські спецслужби значно підвищили якість своєї роботи і краще вміють оцінити те, що росіяни намагаються робити на території Польщі, причому не лише під кутом суто шпигунським, але також враховуючи агентів впливу – каже Каміль Басай.

К.С.: Агентів впливу я поділив би на лідерів фізичних і віртуальних, тобто тих, котрі виступають і зберігають риторику, в якій бенефіціаром є російська пропагада. Наприклад, ці люди представляють союз зі США в негативному світлі. Це відбувається в інформаційному просторі. Взагалі процес впливу за посередництвом інформаційного середовища є дуже складним і довгостроковим. Інші агенти впливу це ті віртуальні, які працюють на інтернет-форумах, з’являються у так званих експертських блогах. Тут їхня спільна риса така, що вони в негативному світлі представляють країни НАТО, ЄС, вказують на якісь абстрактні наступальні дії на Росію тощо. Далі - вибудовують почуття загрози, а Польщу представляють як васала США, причому на різних рівнях. Тобто, якщо ми зміцнюємо свою безпеку і купуємо систему Patriot, російські пропагандистські центри представляють це як покірність і підлеглість Вашингтонові.

Експерти вказують, що таких стратегічних з точки зору російських спецслужб чинників є багато, а одним із вагоміших є питання України – наголошує Мацєй Санковський.

М.С.: Я навіть задумувався над тим, що якби росіяни хотіли провести у Польщі акцію з участю зелених чоловічків, то найпростіше їм було б використати для цього антагонізми, що стосуються українців. І те ж саме стосується країн Балтії. Тут дуже легко знайти людей, які будуть підігрівати настрій ворожнечі між країнами, постіно наголошуючи на спірних питаннях, виносячи їх на щораз то вищий політичний рівень, і водночас ефективно відволікаючи увагу від справ, які дійсно мають суттєве, старатегічне значення з точки зору безпеки наших країн. Це особливо помітне у кіберпросторі, де малосуттєві події, найчастіше інсценізовані, як ось спалення прапора чи знищення пам’ятника, якісь бійки між поляками та українцями генерують ефекти, які мають інформаційний вимір. І згодом, залежно від того, як їх будуть поширювати та підігрівати зацікавлення ними – ці події починають формувати думку громадян, впливати на неї.

Експерти згодні, що російські спецслужби в Польщі будуть вибудовувати в суспільстві почуття загрози використовуючи всі доступні їм можливості і механізми, проте, як вказують, в останні роки і польські спецслужби стали краще читати і розуміти те, що росіяни намагаються зробити на території Польщі.


Польське Радіо<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa