nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

 
У Польщі хочуть цивілізувати працевлаштування українців
17.12.2018 17:26

Стартувала програма, що має боротися з патологіями працевлаштування українців у Польщі.

Минулого тижня під час Балтійського підприємницького форуму у Свіноусті стартувала кампанія під назвою «Партнерство і зайнятість». Проект має цивілізувати ринок праці у Польщі, який стає щораз більш привабливим для українських працівників, однак проблем на ньому не бракує як з одного, так і з другого боку. Як боротися з патологіями під час працевлаштування у Польщі працівників з України?

Польські та українські підприємницькі організації мають намір поліпшити умови зайнятості для трудових іммігрантів з України. Недоліків та порушень законодавства не бракує як з українського, так і з польського боку.

Як говорить голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота, ідею цієї кампанії представляє гасло «Партнерство» – це спільне з українськими партнерами та спільне з одного і з другого боку кордону розв’язування проблем, пов’язаних із зайнятістю українців у Польщі.

«Підбір та прийняття на роботу українських працівників у Польщі має багато проблем. Починаючи з українського боку, де розвивався чорний ринок заяв (про намір працевлаштування іноземця – ред.) польських працедавців для отримання віз. Ця ситуація з 1 січня цього року змінилася у зв’язку з введенням з польського боку нових правил працевлаштування іноземців. Заяви реєструються в управліннях праці. Але з українського боку є багато посередників, котрі за саму реєстрацію бажання пошуку роботи, за саме звернення дуже часто беруть велику оплату, нічого насправді не гарантуючи і не думаючи про те, куди потраплять ці найняті українські працівники», – каже Пєхота.

Натомість з польського боку трапляються нечесні працедавці, котрі не дотримуються умов трудових відносин або ж беруть на роботу працівників з України нелегально.

«Для числа, а говорять вже про 1,7 млн українців, які працюють у Польщі, достатньо декількох відсотків нечесних працедавців і будемо мати декілька десятків тисяч серйозних порушень, коли не дотримуються умов зайнятості, або прийом на роботу відбувається незаконно. Крім того, є агентства, котрі не завжди дотримуються високих вимог якості своєї роботи», – додає він.

А тому польсько-українська ініціатива має об’єднати організації працедавців, агентства зайнятості і підприємців з Польщі та України, аби популяризувати в обох країнах добрі стандарти підбору та працевлаштування українців у країні над берегами Вісли.

Платити за пошук роботи у Польщі нечесним агентствам зайнятості не потрібно, – нагадує голова Польсько-української господарчої палати.

«За сам пошук роботи ні з українського, ні з польського боку немає жодних оплат. Натомість про гроші йдеться вже після прийняття на роботу, коли працедавець має працівника і він відповідно здійснює оплати. Це перша частина нашого гасла. А друга частина – це власне працевлаштування, а не робота, бо робота, як це, на жаль часто трапляється, насправді часто виконується незаконно. А зайнятість – це конкретні трудові відносини, це виключно легальне працевлаштування, з дотриманням усіх соціальних вимог, безпеки, страхування», – наголошує Пєхота.

За його словами, для поліпшення ситуації із зайнятістю та трудовими відносинами між польськими працедавцями та працівниками з України планується введення з обох боків кордону так званого кодексу добрих практик про те, як має відбуватися цей процес і його поширення. Слід теж говорити про тих партнерів, котрі повністю дотримуються стандартів зайнятості як з українського, так і з польського боку.

«По-друге, треба постійно стежити за ситуацією, збираючи спільно з громадськими організаціями працедавців, Міжгалузевою профспілкою українських працівників у Польщі усі застереження щодо функціонування системи, висловлюючи свої пропозиції також у законодавчому процесі. На жаль, іноді бажання упорядкувати ситуацію призводить до ще більших перешкод. Наприклад, система реєстрації дозволів. Нині ми ввели засаду реєстрації заяв працедавцем в управліннях праці, що ліквідувало згаданий раніше чорний ринок заяв з українського боку. Але Міністерству сім’ї, соціальної політики та праці Польщі не вдалося ввести засаду, згідно з якою оплата за реєстрацію дозволу має йти тільки на посилення адміністрацій, які займаються цими дозволами. На жаль, ті 30 злотих за реєстрацію дозволів стали прибутком старост, які не завжди їх витрачають на поліпшення послуг в управліннях праці», – вважає голова.

Яцек Пєхота звертає увагу ще не декілька проблем, що дуже перешкоджають агентствам занятості та працедавцям у Польщі. Він каже, що для реєстрації документів в управлінні праці робітник з України має перебувати на терені Польщі. Під час очікування на видання дозволу на роботу це призводить до того, що українські працівники часто за кошт агентств зайнятості іноді по декілька тижнів чекають у Польщі, витрачаючи кошти на життя. Крім того, як додає Пєхота, чинні правила пов’язані з євросоюзним законодавством, що призводить до постійної ротації працівників, оскільки українцю з біометричним паспортом дуже важко отримати дозвіл на перебування або роботу протягом 90 днів і тому він має повертатися в Україну. Така ротація є дуже великою проблемою для польських працедавців.

Як підсумовує голова Польсько-української господарчої палати, всі ці пільги дуже потрібні, адже польський ринок праці зменшується швидкими темпами, працівників у країні дуже не вистачає і це тільки початок. Польські працедавці наголошують, що нині важливо збільшити привабливість польського ринку праці для фахівців та спеціалістів середнього і вищого рівня з України.


Польське Радіо<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa