nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

 
Українці не вирішать проблем на польському ринку праці
22.05.2018 17:27

Система освіти в Польщі буде реагувати на потреби економіки, роботодавці теж мають піклуватися про освіту своїх працівників.

 До інформації, що безробіття в Польщі на дуже низькому рівні, і що постійно бракує рук до праці – ми вже звикли. У більших містах країни, фактично скрізь, де не глянемо, натрапимо на оголошення: потрібний працівник. У Варшаві, незалежно від того, чи робимо покупки, заправляємо машину, чи відбираємо дитину з курсів англійської мови – всюди чуємо українську мову, бо українці вже віддавна підтримують польський ринок праці. Але держава починає розуміти, що повинна сама подбати про те, щоб освіта в Польщі відповідала потребам ринку праці.

У Польщі виник новий орган: Програмна рада вмінь до складу якої увійшли представники кількох міністерств, суспільних та економічних організацій та підприємців. Метою цього органа є поглиблення співпраці сектора освіти з підприємцями так, аби ліпше підготувати майбутніх працівників відповідно до потреб економіки. Рада запропонує рішення, сприятливі для розвитку системи освіти та подолання недоліків компетенції на ринку праці, - переконує віце-президент Польської агенції розвитку підприємництва Ніна Добжинська. За її словами, не тільки в Польщі існує проблема відсутності співвідношення між освітньою системою та потребами ринку праці. Тому система освіти повинна швидше реагувати на потреби економіки. Наприклад, нині в Польщі бракує працівників у 27 професіях, зокрема в будівництві. Аж 75 відсотків роботодавців скаржаться на брак працівників, – наголошує Ніна Добжинська, і додає:

- Тому дедалі частіше говорять про те, що роботодавці повинні піклуватися про освіту своїх працівників, тому ми виходимо з нашою ініціативою, завдяки якій молоді люди в деяких професіях знайдуть роботу легше. Ми хочемо, щоб молодь отримувала таку освіту, яка негайно, або якомога швидше, дозволить їй знайти конкретну, привабливу і добреоплачувану роботу.

Проте, як вказує віце-президентка Польської агенції розвитку підприємництва і член Програмної ради вмінь, ідеться не лише про молодь, але також і дорослих:

- Перекваліфікація – це своєрідний символ нашого сьогодення. Нині, фактично, є вже дедалі менше людей, які все життя пропрацювали в одному місці, в одній фірмі та професії. Існує величезна потреба в перекваліфікації, тому Програмна рада компетенцій буде зосереджувати свою роботу також і на цьому питанні.

А яких компетенцій нині найбільше не вистачає польській економіці?

- З балансу людського капіталу та різних інших досліджень виникає, що дуже бракує так званих «м’яких умінь», тобто вміння співпрацювати, навички спілкування, також потрібні вміння, які дозволяють радити собі зі стресом на роботі. Крім того, всілякі технічні вміння, в основному з сектора ІТ. Тут інформатик чи інженер без проблем знайдуть роботу. Натомість, власне, вміння співпрацювати та спілкуватися є найбільш бажаними і потрібними.

Програмна рада вмінь буде поглиблювати співпрацю освіти з підприємцями, проте й у самій програмі освіти відбудуться зміни. Змінами в так званій професійній, галузевій освіті зацікавлені, зокрема, підприємці, які вбачають у цьому можливості для розвитку своїх фірм – наголошує Йоанна Косаковська з Польської асоціації ремісників.

- Це зацікавлення викликала, в основному, ситуація на ринку праці. Колись великі підприємства відмовилися від професійної освіти, натомість сьогодні вони шукають кваліфікованих кадрів, що дозволять їм розвиватися. Демографічна ситуація спричинила певну прогалину, а отже зацікавлення підприємців – абсолютно природне. Великі підприємства країни хочуть приєднатися до професійного навчання. Можливо, відбудеться повернення до добре відомої свого часу формули так званих професійних шкіл, які відкриватимуть при великих компаніях, і які будуть спрямовані на освіту в професіях та спеціальностях даного сектора.

А отже, немає можливості розвивати економіку без належної підготовки працівника. Тому зацікавлення з боку Міністерства освіти є шансом для кращого узгодження тенденцій розвитку освіти з потребами ринку праці.

Тут у нас прозвучало ствердження, що є дедалі менше людей, які все життя пропрацювали на одному місці, в одній фірмі та в одній професії. І дійсно, як показують опитування Work Service, кожен п’ятий працівник думає про те, щоб протягом найближчих двох років змінити роботодавця.

Понад дві третини цієї групи хоче знайти нову роботу ще цього року. Нову роботу поляки шукають на порталах з оголошеннями, через друзів та на веб-сайтах компаній, у яких вони хотіли б працювати. Бажання змінити роботу зменшується з віком, серед тих кому за 55, думає про це лише кожен десятий. А чим вмотивоване рішення щодо зміни роботи пояснює співавтор рапорту віце-президент порталу kariera.pl. Войцєх Вдов’як.

- Найчастіше – це погана атмосфера на робочому місці, коротко кажучи нефайний шеф, відсутність перспектив або можливості професійного розвитку та, природно, малоприваблива плата в порівнянні з тим, що пропонує інший роботодавець. Молодь шукає нову роботу, бо хоче здобути новий досвід, перевірити свої можливості на новому місці праці, навчитися чогось нового. Її бажання професійного розвитку дуже велике. Важко сказати, чи в цьому плані поляки дуже відрізняються від інших національностей, бо в нас таких даних немає, але напевно поляки відкриті до нового.

Пошук роботи найактивніше відбувається в четвер вранці та неділю ввечері, оскільки саме в цей час найчастіше спливають нові заявки на оголошення про роботу, що розміщуються в спеціалізованих порталах. І в першу чергу за посередництвом інтернету роботодавці мали б шукати нових працівників. Щоб збільшити привабливість оголошення роботодавцям варто повідомляти про потенційний діапазон зарплати. Але роботодавець має також переконати працівника, що саме його фірма є найкращим місцем роботи, – радить Войцєх Вдов’як:

- Дедалі частіше фірми намагаються вийти до тих працівників, які не є активними на ринку праці і не шукають роботу активно. Для цього вони використовують соцмережі, рекламу, різні дискусії на інтернет-форумах. По-перше, роботодавці запрошують, ось прийди до нас, у нас є гарна атмосфера. Дедалі більше роботодавців відкрито говорять теж про рівень плати, що для осіб, які шукають роботу, є дуже важливо.

Для працівників і для роботодавців теж, відкрита розмова про розмір зарплати має важливе значення, оскільки ніхто не хоче втрачати свій час на переговори з компаніями, де рівень оплати праці не відповідає їх очікуванням.

За рапортом, у традиційних Управліннях зайнятості пропозицій працевлаштування планує шукати чверть респондентів, в основному з початковою освітою та віком від 55 років. Кожен п'ятий думає про те, щоб звернутися до агентства працевлаштування.

Польське Радіо<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa