nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

Економіка
 
Як виглядає ситуація українських працівників у Польщі?
02.10.2018 17:26

За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців.

За останніми даними Нацбанку Польщі, нині над Віслою працює навіть 900 тисяч українців. І Нацбанк прогнозує, що до 2020 року число українських працівників в Польщі зросте на чергових 200-300 тисяч осіб. Цими днями опубліковано рапорт компанії Personal Service щодо ситуації українських працівників у Польщі. Гостями ефіру Польського радіо були пані Мирослава Керик з фонду Наш вибір та Аркадіуш Пончка з об’єднання Роботодавці РП, які розповіли про ситуацію українців у Польщі.

А отже, як живеться українцям у Польщі? – Мирослава Керик:

М.К.: Ой, це дуже складне запитання. Усе залежить від того, яка у кого робота, коли прибув до Польщі, наскільки знає мову, чи зумів віднайти себе на цій роботі, та яка в нього мета. Якщо людина приїхала на коротко, знайшла роботу і може заробити – вона задоволена. Я знаю також висококваліфікованих працівників з України, які працюють, заробляють стільки ж, що й поляки, і вони теж задоволені.

Дослідження показує, що для більшості українців Польща – це лише така собі зупинка на їхньому шляху, бо більшість українців прибуває над Віслу на кілька місяців і повертається додому.

М.К.: Українці, які cюди приїжджають, роботу в Польщі вважають певним додатком, додатковим заробітком. Для багатьох – це життєва стратегія на найближчі роки: приїхати і заробити скільки можна. Тому вони й багато працюють, інколи непосильно, витрачають якомога менше, двісті-п’ятсот злотих в місяць, і повертаються додому, бо там у них своя мета – навчання дітей, будівництво хати тощо. Ці люди пов’язують своє життя з Україною і розраховують, що ситуація в державі зміниться.

А як це виглядає з перспективи Польщі? Чи Польщі вигідніше було б, щоб українці, однак, не поверталися в Україну, тільки залишалися на постійно? - Аркадіуш Пончка з об’єднання Роботодавці РП.

А.П.: Ми б точно очікували, що українці залишалися якомога довше. Це теж один з основних елементів очікування роботодавців. Якщо роботодавець інвестує в працівника з України, хоче думати у довгостроковій перспективі, то й закон мусить на таке дозволити. Натомість, рапорт чітко вказує, що нормативні бар'єри – це елемент, який суттєво впливає на те, що працівники з України є у нас коротко. 71 відсоток ставиться до Польщі, як до сезонного напрямку. Отже, в мене є надія, що нова міграційна політика уряду врахує елементи, які сприятимуть тому, аби українці залишалися у Польщі якомога довше.

39 відсотків польських працівників побоюється, що українські працівники гальмують процес зростання заробітної плати, чи дійсно так є?

А.П.: Нам треба пам’ятати, що без працівників з України у польських підприємців були б ще більші проблеми. Уже сьогодні ми бачимо, це підтрверджують останні дані промислового виробництва з будівельного сектора, що фіксується помітний спад інвестицій з уваги на відстуність працівників. І, на мій погляд, оцей згаданий відсоток надто великий. Я думаю, що тут не повинно бути ніяких побоювань щодо того, чи українські працівники забирають роботу в польських пацівників, українці теж не гальмують зростання зарплат. Звіт показав, що рівень зарплат українців такий, як і поляків, – від двох з половиною до трьох з половиною тисяч злотих нетто. Погодинна ставка також, відповідно, більша, хоч це залежить від конкретного регіону, робочого місця тощо. Я хочу наголосити на одній важливій справі: серед працедавців є дуже позитивне ставлення щодо працевлаштування працівників з України.

Економіка Польщі потребує працівників з України. Доповідь Національного банку Польщі показує, що в 2017 році майже половина ферм користувалася допомогою українських працівників. Проте є також аргументи, що в Польщі треба підняти зарплати і заохотити поляків з Великої Британії, наприклад, повертатися над Віслу.

А.П.: Це дуже складно. Якщо візьмемо до уваги рівень зарплат тих, хто працює у Великобританії, навіть відраховуючи витрати на проживання, я схиляюся до думки, що поляки з Великої Британії не повернуться. Треба чітко сказати: там вони заробляють більше. А отже, нам тут треба робити все можливе, щоб українці не ставилися до Польщі, як до транзитної країни. Ми ж бачимо зміни, які відбуваються у Чехії, яка теж відкривається для працівників з України.

Чи незабаром може скластися така ситуація, що всі країни Західної Європи стануть заманювати українців, відкривати свої ринки праці?

М.К.: З одного боку, мені відомо, що влада Чехії і Німеччини шукає працівників, проте, з іншого боку, ситуація не є однозначна. Наприклад, у Чехії існують квоти на працівників, які не повністю відповідають реальним потребам економіки. Це інакше ніж у Польщі, де роботодавці мають сильніше лобі.

З рапорту Барометр заробітчанської міграції ми дізнаємося, що 11 відостків поляків негативно ставляться до українців, і зростає число поляків, які рішуче погано висловлюються на тему українців. У першому півріччі поточного року це був 1%, а зараз це вже 6%. Найкритичніше про українців висловлюються люди у віковій категорії 55-67 років (19%) та ті, хто заробляє понад 4 тисячі злотих. Як інтерпретувати цей результат? Мирослава Керик.

М.К.: Старше покоління, можливо, більш чутливе до повідомлень у ЗМІ, і нічого приховувати, що медіа правого спрямування доволі негативно змальовують біженців, іноземців, українців, а їхній месидж досить однозначний, тобто якщо українці - значить бандерівці, а це спотворює картину сучасної України та українців. Тут теж не відомо, наскільки ці люди мають зв’язок з українцями, бо існує пряма залежність, якщо ми знайомі з кимось з іншої держави, то й ставлення у нас інше.

Українці, які прибувають до Польщі, інтегруються з поляками, чи радше це два світи, які не цікавляться один одним?

М.К.: Українці, якщо приїжджають до Польщі, радше хочуть вивчити мову, хочуть пізнати країну. Водночас, якщо підівчать мову, можуть спілкуватися, тоді інтеграція відбувається швидше. Натомість, що стосується негативного сприйняття, офіс омбудсмена оприлюднив рапорт, у якому вказано, що 20 відсотків українців були жертвами різного роду злочинів ненависті. Вони цього не повідомили поліції, зголошення таких злочинів це 5 відсотків, це побиття, зневаги тощо.

Доповідь засвідчує також і те, що після українців зацікавлення Польщею проявляють білоруси.

А.П.: Так, проте пам’ятаймо, що це лише 8 відсотків. Там поки не існує відповідної системи співпраці. У контексті працевлаштування ми говоримо про нову міграційну політику, це також азійські країни. Треба чітко сказати, що певна межа дренажу українських працівників наступає, ресурси будуть вичерпані, а, отже, ми змушені відкритися для інших країни та інших ринків.

Польське Радіо<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa