nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

 
Якщо нічого не міняти, Україна опиниться перед реальною загрозою існування» – Кшиштоф Становський
31.05.2017 13:58

В України немає іншого шляху розвитку, як реформування. А найважливішими на ньому є реформа місцевого самоврядування та освітня реформа. Про це зазначив під час лекції-диспуту «Від трьох революцій до стабільної демократії в Україні» польський державний і громадський діяч Кшиштоф Становський, – дізнався POLUKR.net з Youtube-каналу Ukraine Crisis Media Center.

У своїй лекції Кшиштоф Становський проаналізував особливості трьох українських революцій – революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції гідності, а також розповів про досвід польської «Солідарності» й ті аспекти, без яких неможлива побудова демократії в постреволюційний період.

Становський звернув увагу на спільну рису українських революцій – вони відстоюють певні цінності. Перша була покликана нагадати про те, що існує український народ, і він має право на незалежність. У другій революції українці показали, що їхні голоси є важливими і що для них важливо, щоб ці голоси було пораховано по-чесному. Революція гідності – це та революція, в якій українці засвідчили, що вони мають право на вибір і відчувають себе частиною Європи.

Утім, на його переконання, в українських революціях не вистачало планів щодо подальшого розвитку країни. Усі три фундаментальні для незалежності та політичного устрою революції були відносно випадковими і не планованими.

«Якщо ж робите революцію, то потрібно мати план. Бо є ймовірність, що вас уб’ють і станете героями. Але якщо не вб’ють, то мусите знати, що робити далі, які реформи втілювати», – наголошує Становський.

За його словами, для того, щоб бути готовими до унікального вікна можливостей (яке відкривається перед країнами приблизно кожні 50 років, а в Україні такий шанс настає кожні 10 років), організатори революцій повинні мати чіткий план дій. Зокрема: мати чіткі та зрозумілі вимоги; підготувати лідерів і тих, хто за необхідності зможе їх замінити; формувати коло однодумців зі спільними цінностями; знати, які реформи є необхідними для досягнення цілей і вимог.

Найнагальнішими для України він називає реформу місцевого самоврядування та реформу освіти, які можуть найшвидше змінити життя людей. Зокрема, демонополізація та децентралізація, коли громадяни беруть на себе відповідальність за подальше життя, дає змогу реального впливу громадян на бюджет і приводить до швидкого видимого результату. Тому саме ця реформа є найважливішою. Освіта ж – це та галузь, з якою стикається кожна людина, від якої залежить майбутнє і яку громадяни готові змінювати, адже хочуть підвищувати якість для своїх дітей.

Кшиштоф Становський переконаний, що Україна нині не має іншого шляху, як реформування. Інакше вона може втратити не лише ті можливості, які перед нею відкрилися після останньої революції, а навіть незалежність, яка була вимогою революції першої.

Кшиштоф Становський – президент Фонду Міжнародної Солідарності (2012 – березень 2017), заступник держсекретаря в Міністерстві закордонних справ (2010-2012), заступник держсекретаря в Міністерстві освіти (2007-2010).

 

Польсько - Український портал<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa