nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

 
Лікарі та медсестри з України працюють у Польщі на будові і в магазинах
12.12.2017 17:26

У Ґданську говорили про те, якою має бути міграційна політика Польщі щодо іноземців, зокрема українців.

Раціональна і тривала міграційна політика стосовно іноземців, здебільшого громадян України, може бути одним з найважливіших способів поповнення дефіциту кадрів на польському ринків праці. Так вважають учасники Форуму Поморської обсерваторії ринку праці.

Нам дуже не вистачає робочих рук», - наголосив Марцін Новіцький з Центру стратегічних ідей під час проведення Форуму Поморського центру моніторингу ринку праці, що відбувся у четвер, 30 листопада, у Ґданську.

Мусимо відкритися на імміграцію, але робити це розумно, тобто запросити таланти з цілого світу, людей, котрі поліпшать наші економічні можливості», - сказав він. Експерт зазначив, що важливо не заохочувати до приїзду людей, котрі займатимуть «робочі місця, на яких поляки працювати не хочуть, оскільки це не модель розвитку». Тим часом, за його словами, «іноземцям встановлюють все більші перешкоди».

Навіть коли (іноземець) дочекається дозволу на перебування, то робить щось абсолютно несумісне зі своїм рівнем освіти. Наприклад, економісти, лікарі, медсестри працюють на будовах, в магазинах, а тим часом у Польщі бракує лікарів та медсестер», - зауважив Новіцький. Він вважає, що у Польщі неможливо підготувати необхідних спеціалістів, оскільки країні демографічно бракує людей на ринку.

Також президент Польського об’єднання працедавців Lewiatan Йоланта Шидловська переконана, що Польща повинна використати можливість працевлаштування іноземців. «Потрібно створювати їм сприятливі умови, забезпечувати можливість праці не протягом шести місяців, а впродовж року», - підкреслила вона. На її думку, кожний іноземець, котрий прибуває до Польщі, має отримати інформацію щодо місця, де він може дізнатися про те, де є робота і хто шукає працівників.

Мусимо зробити так, аби дипломи, які вони отримали у своїх країнах, визнавали у Польщі», - додала вона. Йоланта Шидловська вважає, що поляки повинні «подумати над системою підтримки для іноземців і дуже доброю атмосферою довкола тих, хто приїжджає». «Треба вчити польське суспільство і пояснювати, що це дуже важливо для економіки цілої країни», - додала вона.

Водночас Шидловська переконана, що повернути до Польщі поляків, котрі поїхали на заробітки за кордон, не вдасться. Це пов’язано з рівнем зарплат і «дещо феодальними» відносинами у польських компаніях, тоді як людям потрібна повага до їхньої гідності.

У Поморському воєводстві у 2016 році було зареєстровано 67,4 тис. заяв про намір доручити виконання праці іноземцям, до вересня 2017 року кількість таких документів становила вже 96,9 тис., тобто в середньому щомісяця видавали 10,7 тис. цих клопотань.

Іноземці, з яких понад 90% українці, працюють, в основному, на простих фізичних роботах, хоча все частіше їм довіряють виконання більш спеціалізованої праці.

Генеральний консул України у Ґданську Лев Захарчишин сказав, що українці, які хочуть працювати у Польщі, найчастіше нарікають на нечесні фірми посередництва праці. «Масово трапляються ситуації, коли людина платить за посередництво під час пошуку роботи, приїжджає до Ґданська, а тут ніхто на неї не чекає, роботи немає і нічого не залишається, крім боргів», - сказав він. Захарчишин визнав, що частина з ошуканих українців працює у такій ситуації нелегально.

Він додав, що «проблемою є також час чекання на дозвіл воєводського управління на тимчасове перебування у Польщі». «Іноді буває так, що людина подає документи і чекає так довго, що у неї закінчується термін законного перебування у Польщі і тобі вона або перебуває та працює нелегально, або їде до іншої країни Європейського Союзу», - сказав консул.

Очільниця відділу з питань працевлаштування іноземців у Ґданському управлінні праці Сильвія Димніцька-Іванюк повідомила, що для спрощення іноземцям процедури працевлаштування, Ґданське управління праці бере на роботу російсько- і україномовних осіб. Також Центр підтримки емігранток та емігрантів, що працює у місті, наймає іншомовних осіб, аби полегшити спілкування. Вона вважає, що приїжджати та працювати у Польщі знеохочують нечесні працедавці.

Маємо дуже багато чесних фірм і невелике ґроно нечесних працедавців, котрі ошукують іноземців, не підписують з ними правильних договорів», - сказала вона. «Ошуканий іноземець відмовляється від роботи у Польщі і їде до іншої країни», - додала вона.

Якщо будемо популяризувати Ґданськ як відкрите місто і працедавці будуть чесні, тоді, напевно, іноземці радо до нас приїжджатимуть», - переконана Димніцька-Іванюк.


Польське Радіо<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa