nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

 Парламентські вибори-2012
 Офіційно
Виборче законодавство
Центральна виборча комісія
Політичні партії
Офіційні новини
 Політика
Акції та події
Виступи та інтерв'ю
 Економіка
Події
Інтерв'ю
Аналітика
 Світ про Україну
 Місцеві вибори-2010
 Президентські вибори 2010
 Вибори в Києві 2008
 Парламентські вибори 2007
Указ Президента України
2 квітня 2007
Указ Президента України
25 квітня 2007
Указ Президента України
5 червня 2007 року
Указ Президента України
31 липня 2007 року
 Вибори 2006
Календар виборів
Партії та виборчі блоки партій у виборчому процесі
Аналітика та статті
 Підписка на матеріали

 
Як розмінувати українсько-польську історію?
17.03.2017 16:27

Питання поточного стану та перспектив розвитку українсько-польських відносин останнім часом набувають все більшого значення і важливості для обох країн, адже крім спільної багатої культури, миролюбної політики та бажання протистояти разом спільним загрозам сучасності два сусідні народи поєднує ще й спільна історія.

Українці та поляки не одне століття жили в одній державі, навіть набагато більше років, ніж обидва народи пізніше жили вже у складі Російської імперії. На жаль, деякі історичні події поляки та українці все ще трактують з діаметрально протилежних позицій, що не сприяє взаємному розумінню та подоланню перешкод на шляху розвитку двосторонніх відносин. Адже це відбувається у складні часи, коли питання безпеки є особливо важливими як для України, так і для Польщі.

02 грудня 2016 р. в київському готелі «Прем’єр-Палац» відбувся Міжнародний Круглий стіл, присвячений питанням розвитку українсько-польського історичного діалогу під назвою; «Як розмінувати українсько-польську історію?». Організатором заходу виступив Інститут Світової Політики (ІСП) у партнерстві з Центром польських та європейських студій НаУКМА. Для участі в заході були запрошені вчені-історики, представники громадського суспільства, експертного середовища, дипломати, ЗМІ тощо. Проведення Круглого столу співпало з візитом Президента України Петра Порошенка до Польщі.

Метою проведеного заходу був пошук шляхів сприяння подоланню існуючої прірви між суспільствами та політикумом в обох країнах в питанні ставлення до спільного минулого. Учасники обговорили механізми подолання тягаря минулих конфліктів і зменшення їхнього впливу на розбудову відносин між Україною та Польщею в майбутньому.

Круглий стіл став майданчиком для спілкування істориків і політиків. Зокрема, свої власні погляди на шляхи подолання протиріч, зближення точок зору суспільств двох країн на одні й ті ж історичні події висловили: Георгій Касьянов, професор, д.і.н., завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України НАН України; Павел Коваль, польський історик та політик, колишній депутат Європарламенту; Томаш Стриєк, професор, історик і політолог, провідний польський українознавець, науковий співробітник Інституту політичних досліджень ПАН; Тадеуш Іванський, експерт з української зовнішньої політики, Осередок східних студій (Варшава); Микола Княжицький, народний депутат України, співголова міжпарламентської групи Україна-Польща; Ігор Ільюшин, професор, д.і.н., завідувач кафедри міжнародних відносин Київського славістичного університету, учасник Українсько-польського форуму істориків; Владислав Гриневич, к.і.н, д.політ.н., провідний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, доцент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, а також інші експерти. Модератором круглого столу виступила Олена Бетлій, аналітик Інституту світової політики, заступниця керівника Центру польських та європейських студій НаУКМА.

Експерти зазначили, що Польща першою визнала незалежність України і відносини між двома країнами є майже союзницькими. Варшава завжди була і обіцяє залишатися адвокатом Києва в ЄС і НАТО, про що свідчать приклади допомоги нашій країні в складні часи протидії російській агресії. Варшава є прибічницею жорсткої реакції на агресію Кремля в Україні і продовження санкційного тиску на агресора.

В той же час, зміни геополітичної ситуації у Європі та світі призводять до активізації правих сил, які намагаються прийти до влади в багатьох країнах. Свого часу у Польщі, коли вона вступала до ЄС та НАТО, активізація правих сил була пов’язана з необхідністю використання цим політичним крилом історичної карти для визначення власного статусу іта ідентичності. Так само в Україні проблема ідентичності пов’язується експертами з війною проти Росії. І немає нічого дивного в тому, що українці на цьому фоні почали шукати власних національних героїв у власній історії, які не обов’язково можуть подобатись іншим країнам. Зокрема, рішення ВР України визнати ОУН-УПА борцями за незалежність викликало негативне сприйняття в Польщі, а визнання польським Сеймом, у свою чергу, Волинської трагедії геноцидом поляків – обурення в Україні. На цьому, зокрема, наголосив у своєму виступі Георгій Касьянов. На його думку, в обох наших країнах історичну тему розігрують у власних внутрішньополітичних цілях саме праві сили, які становлять не більше 3-6%. Тому не можна говорити про конфлікт між Україною та Польщею або між двома народами. Це – конфлікт між представниками правих сил двох країн.

 

 

Польсько - Український портал<<<   

 [версія для друку] Опитування 
Як Ви вважаєте, чи протирічить продовження терміну перебування Чорноморського Флоту РФ національним інтересам безпеки України?
так
ні
не визначився

Милитва за Україну

Олег Соскін: Про економіку та нову владу
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa